Logo

Kategorie akcí

Výcvik Rukojmí Trénink Stealth CQB Bitva

SITREP / 19.6.2018 Stále jsme aktivní, pouze do této sekce již nezveřejňujeme záznamy o operacích!

Operace Hurricane VII.

SO/WF/46
1.11.2017

Galerie

Jednotka Leet Hawks postoupila v Takistanu až ke městu Zargabad a obsadila vojenské základny obklopující město. Mimo to jsme úspěšně zachránili všechny civilisty v oblasti a dva americké piloty. Na této operaci jsme také poprvé vyzkoušeli naši novou strukturu týmů, která se nám opravdu vyplatila.

Operace Defiras

SO/LG/37
15.8.2017

Galerie

3 týmy jednotky Leet Hawks měli za úkol zajistit logistiku na ostrově Malden. Problémy však přinesli přeživší nepřátelští vojáci z předešlého dobývání, kteří se pokoušeli sabotovat logistické vozidlo. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Operace Erovra IV.

SO/WF/36
9.8.2017

Galerie

Tým Leet Hawks dokončil dobývání ostrova Malden. Nyní je ostrov náš, avšak tím naše operace na ostrově nekončí.

Operace Ardilla II.

SO/WF/30
13.6.2017

Galerie

Tým Leet Hawks, který operoval na Chernarusi na misi zničení vozidel BRDM-2 se nyní musel z ostrova bezpečně dostat. Mezitím dostali od štábu také vedlejší úkol - zničení Berezinského velitelství námořního boje, to se jim také podařilo. Následně se tým přemístil do Berezinského přístavu a provedl úspěšnou extrakci.

Operace Hurricane VI.

SO/WF/29
4.6.2017

Galerie

Týmu Leet Hawks se podařilo ubránit důležité křižovatky a narušit tak nepřátelské zásobovací trasy. Dále se vydali do města Rasman aby zachránili skupinu amerických vojáků což se uplně tak nepodařilo jelikož tuto záchranou operaci přežil pouze jeden americký voják.

Operace Hurricane V.

SO/WF/27
31.5.2017

Galerie

Jednotkám Leet Hawks se podařilo obsadit jedno z největších měst Feruz Abad a pokusili se o eliminaci Tora Mirzy, kterému se podařilo utéci do města Bastam kde byl posléze skutečně eliminován. Také se jim podařilo osvobodit amerického průzkumníka, který jim poté pomohl identifikovat mrtvé tělo Tora Mirzy.

Operace Hurricane IV.

SO/WF/25
25.5.2017

Galerie

Leet Hawks se na této misi vydali do Shamali zachránit amerického důstojníka Johna Reese, který má důležité informace o nepřátelských pozicích. Jeho záchrana se zdařila, vyzvedl si ho v horách americký vrtulník. Jednotku odvezl náš vrtulník do Mulladostu, který byl zrovna pod útokem. Po zdařilé obraně se jednotka vrátila na základnu.

Operace Hurricane III.

SO/WF/24
23.5.2017

Galerie

Leet Hawks se po obsazení křižovatky vydali dále Takistánem a obsadili muniční sklad a několik dalších outpostů. Cestu jim tentokrát zkřížili obrněné vozy, konvoj, tank, ba dokonce i stíhací letoun.

Operace Otter

SO/WF/22
20.5.2017

Galerie

Leet Hawks se nepozorovaně dostali na ostrov Utes využitím malých ponorek. Na ponorkách samozřejmě uvezli jen menší výbavu. Následně obsadili jednu z místních vojenských základen, kde se mohli lépe vyzbrojit. Po zajištění letiště a zlikvidování protiletadlových zbraní si zavolali na pomoc útočnou helikoptéru a Pandur II, díky kterým nakonec obsadili i zbytek ostrova.

Operace Hurricane II.

SO/WF/21
19.5.2017

Galerie

Leet Hawks se po zdařilém obsazení strategicky důležitých pozic na Takistánu vydali do Sakhe najít a eliminovat kapitána Takistánské armády. Následně obsadili důležitou křižovatku Jilavur a stáhli se bránit HQ v Chak Chaku, které bylo napadeno Takistánskou armádou.

Operace Hurricane

SO/WF/19
16.5.2017

Galerie

Úkolem byl boj o území v Takistánu. Týmu Leet Hawks se podařilo obsadit důležitá města a také se podařilo zachránit pilota, který byl sebrán jako rukojmí. Armádě České republiky se nepodařilo obsadit letiště a dali se na ústup.

Operace Ibis

SO/AR/17
12.5.2017

Galerie

Veliteli skupiny povstalců z FIA (kteří nedávno unesli starostu Kavaly, Alvara Lucciana) se podařilo z místa uprchnout. Teď byl na čase ho najít a zajmout, to se nám také podařilo. Potřebovali jsme ho živého, protože klíčový byl také jeho výslech. Z výslechu jsme zjistili, že FIA plánuje unést guvernéra Altisu a jeho prostřednictvím se zde chopit moci.

Operace H112

SO/HR/14
8.5.2017

Galerie

Povstalci z FIA unesli starostu Kavaly, Alvara Lucciana. Starostu ukryli ve městě Iraklia, ve zdejší vile. Dle dodané fotografie ho obklopili výbušninami a požadovali $5.000.000 za jeho propuštění. Na to jsme nemohli přistoupit a tak jsme zahájili operaci H112. Naše jednotka měla za úkol eliminovat vojáky FIA vyskytující se v lokaci, následně zneškodnit výbušniny a zachránit starostu. To se nám také podařilo, avšak vůdce skupiny od FIA, který celý únos organizoval, stihl utéci a skrýt se.

Operace Weasel

SO/SD/13
6.5.2017

Galerie

L3H SpecOps byli nasazeni na důležitý úkol. Museli zničit výzkumné středisko OPFORu na ostrově Panthera. Dokončení zde prováděného výzkumu by totiž mohlo značně pomoct k vynalezení jaderných zbraní, k čemuž nesmělo ze strany OPFORu rozhodně dojít. Proto se tedy jednotka vydala na bitevní lodi k ostrovu. Bohužel byla loď zasažena znepřáteleným stíhacím letounem a proto muselo L3H SpecOps dorazit na ostrov na záchranném člunu. Bez výbavy a bez spojení s centrálou stejně dokázala jednotka výzkum přerušit.

Operace Phoenix

SO/OC/12
4.5.2017

Galerie

Naše jednotka se vydala na operaci do Afghánistánu, kde v provincii Kunduz musela dobýt a následně ochránit město Anbar Tappeh, které obsadili teroristé.

Výcvik orientace v terénu

SO/CV/11
4.5.2017

Součástí výcviku byla práce s kompasem, práce s mapou, určování azimutů včetně protisměrných. Důležitá byla také komunikace. Cílem bylo lokalizovat předem určené cíle dle minimálního počtu informací.

Operace Hercules II.

SO/CA/10
2.5.2017

Galerie

Operací Hercules jsme museli pokračovat. Konečně se nám podařilo prozkoumat celý ostrov, eliminovat všechny jednotky OPFORu a zbavit se tak veškeré znepřátelené síly na ostrově. Nepřátelské skupiny se ukrývali v okolí Oreokastra a Kavaly. Ostrov je teď ale náš!

Operace Hercules

SO/CA/09
30.4.2017

Galerie

Operace Yellow Serpent II. byla úspěšná. V oblasti se již zaručeně nenacházeli žádné jednotky OPFORu. Museli jsme se však ujistit, že se na ostrově již žádné jednotky OPFORu nenachází. Úkolem bylo prohledat celý ostrov a eliminovat nepřátelské jednotky. S jednotky OPFORu jsme se při prohledávání třikrát střetli, podařilo se nám eliminovat většinu a přesně zmapovat, kde se nachází zbytek. Operace bude brzy pokračovat, abychom se zbavili zbylých jednotek.

Trénink blokády města

SO/TR/08
30.4.2017

Galerie

Dnešní trénink probíhal zprvu hladce. U kontrolního bodu ZULU-1 se natáhl ostnatý drát, kterým se nakonec obehnalo celé město. Obnovili se staré kontrolní body a postavili se kolem nich improvizované blokády. Úkol vojáků byl nepouštět nikoho do ani ven z města, důstojníci v přestrojení se snažili proplížit skrze blokádu, což se jim ani jednou nepodařilo a trénink byl tím pádem úspěšný. Avšak nakonec se to neobešlo bez komplikací. Došlo dokonce i ke střelbě! Komplikace začali, když se u jednoho z občanů nalezla nelegálně držená zbraň. Občana jsme zadrželi, v zápětí jsme však byli napadeni jiným občanem s AK-102, kterého jsme po různých výzvách nakonec museli zastřelit.

Operace Yellow Serpent II.

SO/CA/07
29.4.2017

Galerie

Po poslední operaci zůstalo na ostrově ještě spoustu jednotek OPFORu. Museli jsme je tedy eliminovat a zajistit oblast. Mezitím od Frini postoupil OPFOR až k Athiře. Náš speciální tým dokázal oblast zabezpečit, zlikvidovat veškeré jednotky OPFORu v oblasti a zachránit všechny civilisty. Bohužel se vše neobešlo beze ztrát a přišli jsme kvůli této operaci o jednu útočnou helikoptéru i s posádkou.

Operace Yellow Serpent

SO/SD/06
29.4.2017

Galerie

Jednotky OPFORu obsadili část ostrova. Naši vojáci měli za úkol zlikvidovat nepřátelský sklad munice a oslabit tak OPFOR. To se jim také podařilo, neobešlo se to však beze ztrát a proto se musela po splnění úkolu jednotka okamžitě stáhnout. Vyčištění oblasti od jednotek OPFORu tedy stále zůstává úkolem pro příště.

Výcvik záchrany rukojmí

SO/CV/05
28.4.2017

Proběhl krátký výcvik situace se záchranou rukojmích. Vojáci museli dle instrukcí prohledat budovu a zabezpečit rukojmí.

Operace Arctos

SO/HR/04
25.4.2017

Galerie

Místní povstalci unesli jednoho z důstojníků naší speciální jednotky. Podle GPS jsme vystopovali, že se ukrývali ve městě Abdera. Sotva 2 dny po tréninku záchrany rukojmí si tedy vyzkoušela naše jednotka podobnou situaci naostro. Nakonec vše dobře dopadlo a vyvedli jsme v bezpečí důstojníka z města. Dva z povstalců byli zastřeleni, zbytek nám unikl.

Záchranná mise v Takistánu

SO/CH/03
24.4.2017

Galerie

Na město Rasman v Takistánu byl proveden chemický útok jednotkami OPFORu. Záchranný tým musel přijet přímo do epicentra a zachránit civilisty, které od smrti dělili pouhé vteřiny.

Střelba v kontrolním bodě ZULU-1

SO/BP/02
23.4.2017

Galerie

Nepřátelské jednotky napadli kontrolní bod ZULU-1 ze směru od města Pyrgos. Hlídka je musela zneškodnit a mrtvoly nepřátel dle předpisů odklidit.

Trénink záchrany rukojmí

SO/TR/01
23.4.2017

Galerie

Jednotka podstoupila noční trénink orientace v terénu, střelby a záchrany rukojmí. Vojáci neměli k dispozici GPS ani mapu a museli se orientovat pouze dle informací poskytnutých od štábu.

TeamSpeak 3

ts3.leosight.cz